Типи міжкімнатних дверей, монтаж і догляд за ними

На сьогоднішній день на ринку дверних технологій існує безліч конструкцій дверей, в яких недосвідченій людині досить складно розібратися.

Давайте розглянемо основні з них:

Двері з масиву натуральної деревини хоча і володіють високими споживчими властивостями, але одночасно, мають і певні недоліки:
– наявність природних вад (таких як сучки, тріщини, смоляні кишені і т.д.);
– дверні полотна з масиву, при різких змінах відносної вологості, навіть в сухих приміщеннях, можуть змінювати свою геометрію і зменшуватися або збільшуватися в розмірах, що призводить до погіршення їх зовнішнього вигляду, появи уздовж штапиків НЕ профарбованих ділянок фільонок, втрати товарного вигляду після процесу подстрагіванія , підгонки і часткової перефарбовування, коли полотна починають притирати коробку.

Ці проблеми визначаються не низькою якістю дверей, а невідповідністю мікроклімату в наших житлових приміщеннях (підвищена сухість або вологість повітря, відсутність кондиціонерів) тим умовам, для яких виготовлялися двері.

Друга основна проблема дверей з масиву, полягає в тому, наскільки добре, а головне, наскільки правильно була просушена деревина. Для правильного сушіння деревини необхідні сучасні складні сушильні камери, в яких створюється ступінчастий «м’який» процес сушіння, в результаті якого деревина досягає необхідної вологості (8-10%) і з неї знімається внутрішня напруга. Чи багато хто вітчизняні виробники можуть дозволити собі придбати таке сушильне устаткування? Найчастіше процес сушіння відбувається в невеликому приміщенні, обладнаному електро-тенами і вентиляторами або газовими пальниками, за допомогою яких з деревини швидко виганяється волога, а виготовлені з неї вироби отримують «погану спадковість» на весь період експлуатації, в вигляді внутрішніх напружень і нерівномірного просушування, що безумовно позначиться в процесі експлуатації.

Пустотілі полотна (стільникове наповнення) і полотна з заповненням на основі деревинно-стружкових плит (ДСП) поступаються дверям з комбінованого масиву по тепло- і звукоізоляції, а дверна фурнітура в них (петлі, замки) закріплена не настільки надійно як в деревині. Власне ці двері завжди ставилися до економ-класу і тому не можна вимагати від них високих споживчих властивостей, в т.ч. тривалого терміну служби.

Дверні полотна покриті синтетичною плівкою (ПВХ), що імітує натуральне дерево, хоча і виглядають іноді привабливо при відносно невисокій вартості є абсолютно неремонтно- придатними. У разі пошкодження плівки двері не можна ні підфарбувати, ні якось приховати це місце. Тому ці двері відносяться до класу одноразових виробів, які замінюються в процесі чергового ремонту (тобто через 5-7 років).

Двері з комбінованого масиву облицьовані натуральним шпоном – на сьогоднішній день найпрогресивніша технологія, що застосовується в усьому світі. Конструкція виходить міцною за рахунок переклеювання деревини, двері не деформуються. За рахунок шпону підбирається красиве поєднання структури дерева. А застосування МДФ-прошарку між шпоном і масивом, дозволить цим дверям набувати властивостей високої стійкості до вологопоглинання, поверхневої твердості і опірності ударам. Такі двері радують своїх власників і служать, щонайменше, 25-30лет без особливих змін зовнішнього вигляду.

Догляд за міжкімнатними дверима

Для збереження первинного зовнішнього вигляду дверей потрібно такий же догляд як і за меблями. Двері необхідно протирати м’якою серветкою (зараз продаються серветки з мікрофібри вони ідеально підходять для цих цілей). Слабкі (нестійкі) забруднення видаляються мильним розчином, для видалення сильних забруднень (фарби, фломастери і т.п.) допускається використання спиртових серветок. Розчинники на основі ацетону руйнують лак або можуть призвести до його помутніння, з цього користуватися ними не слід. Для полірування шпонованих дверей покритих лаком використовуються меблеві поліролі, зокрема ми рекомендуємо використовувати поліроль «Pronto». Для догляду за дверима, пофарбованими непрозорою фарбою рекомендується використовувати звичайний мильний розчин.

Монтаж дверей

Міжкімнатні двері доцільно встановлювати на фінішному етапі ремонту, тобто тоді, коли закінчені всі брудні етапи ремонту (вирівнювання підлог, штукатурка, шпаклівка стін, укладання підлог і т.п.). У більшості випадків, установка міжкімнатних дверей не вимагає проведення будь-яких подальших додаткових оздоблювальних робіт. Слід зазначити, що замовляти двері доцільно на початку проведення ремонту (а не коли двері вже пора встановлювати), якщо є робочий проект і роботи тільки почалися. Це дозволить включити час виготовлення замовлених дверей в загальний час ремонту.

Поділитися посиланням: