У конструкції вікна склопакет має найбільшу площу. І віддаючи за вікно не малі гроші, ми хочемо отримати і хорошу светопропускаемость, і теплозахист, і шумозахист. Але вибрати склопакет (або проконтролювати вибір, запропонований фірмою) – не такт просто.
Стеклопакетное вікно – конструкція непроста. У тому числі тому вона не дуже дешева у виробництві. Вибір їх великий, одних тільки пластикових цілі родини.
Подивимося, як відбувається розмова клієнта, який бажає новий склопакет і продавця. Покупець заявлет: «Мені потрібні склопакети». І в більшості випадків фірма поцікавляться що саме треба засклити (вікно, балкон, мандсандру …) і розмірами отвору. Після чого запропонує відправити свого зморщок, який і підрахує ціну всього заходу.
І тут невелика дилема сталкновенія інтересів очевидна – вам важливо отримати оптимальний пакет за прийнятні гроші, а фірмі – побільше заробити, можливо – поставивши вам дорожчий пакет.
З урахуванням, що квадрат метр склопакета може обійтися як і в $ 50, так і в цілих $ 250 – тоді як інші ціни – на матеріали для рами, фурнітуру і т.д. різних виробників можуть відрізнятися менш ніж на 30%. Справа тут в тому, що на вартість сильно впливають не тільки якість і тип, але і кількість компонентів і конфігурації стеклопакетного вікна. Якщо клієнт не хоче пригадати, в цьому доведеться розбиратися.
Можна відразу розчарувати – хороше скління дешево зробити не вийде. Втім, це відноситься до всього вікна. Гіпотетично, звичайно можна зібрати вікно з дорогих компонентів а на фурнітурі заощадити, але це вам відгукнеться постійною втратою нервових клітин через незручну єксплутации (погано відкриваються) і обслуговування (важко мити). Якщо з економити на якихось інших компонентах, можна отримати інші види проблем 0 наприклад скособоченим або провисшее вікно. Варто починати зміну вікон, якщо в результаті изза 10-20% економії за рахунок якогось елементу все пішло нанівець?
Економити, до речі, можна, просто потрібно знайти оптимальну конфігурацію глухих і рухомих частин ваших вікон і не ударятся в крайності.
Распространненая помилка багатьох клієнтів – насилу вибравши якесь одне поєднання профілю для рами вікна і, власне, склопакет – вони і всі інші вікна замовляють того ж типу. Ніби як все прекрасно – всі вікна будуть однаковими, а не пістрявити різнобоєм. Нюанс в тому, що однаковими вони повинні бути далеко не завжди, наприклад балкон з великою площею скління краще склити з підвищеною теплозахистом, тоді як кухні висока теплозахист особливо не нужназато тут буде доречна конструкція вікна здатна відкриватися як цілком, так і утворивши невелику щілину. У спальні актуальним будуть шумоізолюючі вікна. А для власників котеджейтребованія можуть бути досить екзотичними – броньовані вікна, протизламне кріплення і замки, особлива фактура співзвучна з фактурою зовнішньої обробки котеджу … Подібні вимоги, до речі, часто висувають для засткленія вітрин магазинів.
Склопакети, незважаючи на однаковий зовнішній вигляд влаштовані можуть бути абсолютно по-різному, і, соотвестственно, по-різному будуть коштувати. Наприклад, для теплоізоляції величезне значення має товщина встановленого в вікно склопакета і камерність профілю рами, а для звукаізоляціі на передній план виходять різна товщина скла.
Розглянемо теплозахист вікон: на неї великий вплив мають камери – повітряні прошарки в профілі (рамі), що перешкоджають витоку тепла. Тонкі європейські 60-64-міліметрові профілі рідко мають всередині необхідні для наших морозів чотири камери, крім того – не пристосовані для установки склопакета достатньої товщини.
Для оцінки теплозахисних властивостей вікон використовують параметр опору теплопередачі м2С / Вт.
ПВХ-вікна зі склопакетом 24 мм (4 + 16 + 4) – 0,37
Дерев’яні вікна (звичайні) з подвійним склінням – 0,38
ПВХ-вікна зі склопакетом 24 мм (4 + 16 + 4) і теплоотражающим покриттям внутрішнього скла – 0,43
Дерев’яні вікна з потрійним склінням – 0,55
ПВХ-вікна зі склопакетом 36 мм (4 + 10 + 4 + 14 + 4) – 0,57
ПВХ-вікна зі склопакетом 24 мм (4 + 16 + 4), з теплоотражающим покриттям, заповнена аргоном – 0,59
ПВХ-вікна зі склопакетом 44 мм (4 + 12 + 4 + 20 + 4) – 0,62
Дерев’яні вікна з потрійним склінням і теплоотражающим покриттям внутрішнього скла – 0,65
ПВХ-вікна зі склопакетом 24 мм (4 + 6 + 4 + 6 + 4), з теплоотражающим покриттям, заповнене криптоном – 0,85
Вивчивши параметри, можна зробити висновок, що для московського регіону, де будівельними нормами рекомендовано використання вікон з опором теплопередачі не менше 0,55 м2 * С / Вт, задовольняють конструкції з трехстекольних склопакетами товщиною не менше 36 мм, які ставляться в рами шириною 76- 82 мм. Це цифри, на які вже можна якось орієнтуватися.
Деякі фірми, для поліпшення теплоізолюючих властивостей замість повітря в межсеткольное простір склопакетів закачують криптон або аргон (ці гази гірше проводять тепло), використовують скла з тепловідбивним покриттями. Наскільки ці заходи дієві сказати непросто, та й переваги високотехнологічних стеклопактеов часто легко зводяться нанівець банальними щілинами в рамах або вже згаданими тонкими євро-профілями. Для заощадження тепла важливіше товщина повітряних шарів, відсутність щілин і 4х-камерні рами.
Деякі профілі при низьких температурах стають крихкими, це теж слід мати на увазі, і по можливості – контролювати при покупці.
Скло захищає ще й від шуму. Шумоізоляція залежить не стільки від товщини склопакета, скільки від інших факторів:
від числа повітряних прошарків, від того, витримано чи межстекольное відстань різним для кожного шару, від використання стекол різної товщину, від типу самих стекол (наприклад, багатошарові триплекси краще гасять шум). Якщо ці вимоги не дотримані і скла у вас звичайні, їх товщину і зазори між ними однакові, то навіть чотирьохшаровий склопакет мало допоможе в боротьбі з вуличним шумом … Виходить, що для теплоізоляції і шумоізоляції потрібні різні склопакети.
На цьому тонкощі не закінчуються. Наприклад покупцеві слід значть, що для відкриваються конструкції важливо, щоб профіль мав всередині сталеві підсилювачі, до яких кріпитися вся фурнітура (у недобросовісних фірм буває, що фурнітура пригвинчена прямо до пластика профілю і швидко ламається). Конструкція вікна повинна бути жорсткою але не дуже масивної інакше за кілька років роботи вона може деформуватися під власною вагою.
Екологічність матеріалу теж має не останнє значення. Солідні фірми пропонують стеклопакетной вікна з екологічно чистих матеріалів і забезпечують свої вироби повної гарантійної підтримкою. Для поліпшення властивостей до складу ПВХ-пластика для профілю входять зміцнюючі і стабілізуючі добавки. У недорогих профілю – це сполуки свинцю і кадмію. У екологічно чистих – неотруйні добавки сполук цинку і титану. Втім, з’єднання на свинці, як стверджується, вже практично не зустрічаються на ринку. Дешеві профілі теж можуть бути формально «екологічно чистими». Зате їх властивості міцності і стійкість до вицвітання залишає бажати кращого.
Як перевірити качетвво? Виготовлену продукцію найлегше відрізняти за наявністю клейма або логотипу фірми, яке можна зустріти по всьому периметру рами. На вікнах німецьких виробників обов’язково повинен бути присутнім ще і спеціальний знак якості. Найвідповідальніші компанії крім клейма ставлять персональний номер на кожне Стеклопакетное виріб і зберігають у своїй базі даних всі параметри саме цього склопакета. Якщо з вікном щось сталося – достатньо зателефонувати і назвати виробнику цей номер, щоб через кілька днів отримати для заміни точну копію.
Не всі можуть дозволити собі витратитися на престижні тавровані і пронумеровані стеклопакти з екологічно чистих матеріалів і з вічною фурнітурою. Однак хоча б переконайтеся в наявність сертифікатів на продукцію і ліцензій на здійснення виробничої і монтажної діяльності – бажано до того, як приймете рішення про покупку.
Поділитися посиланням: